Nejčastější otázky

Níže najdete odpovědi na vaše otázky

Rozhodnutí je zcela na Vás. Klaxon Klick nabízí nejširší nabídku modelů pro všechny terény, od Mini po Monster, od interiéru, po hory.

KLAXON Klick má přednastaveno 5 rychlostních úrovní, které lze zvolit na displeji. Maximální legální rychlost je od února 2023 zvýšena na 20 km/h.

Vždy záleží na výběru baterie. V nabídce jsou 3 modely – Race, Race Lite a Fly Race a těm také odpovídá možný dojezd od 12 až do 50 km za standardních podmínek, tzn. rychlost 1, rovný povrch a hmotnost uživatele 70 kg.

Baterie Race potřebuje přibližně 5,5 hodiny, baterie Race Lite přibližně 3,5 hodiny a baterie Fly Race přibližně 1 hodinu. Protože se jedná o lithium-iontové akumulátory, lze baterie dobíjet bez čekání na jejich úplné vybití.

Ano, některé modely Klick jsou vybaveny vyhrazeným tlačítkem, které aktivuje inteligentní tempomat. Tato funkce bude udržovat pevnou rychlost jak do kopce, tak z kopce.

Ano, Klick lze nainstalovat i do skládacích invalidních vozíků, protože příčník lze snadno sejmout, pokud je nutné vozík složit. K provedení této operace je nutné pouze odstranit upevňovací kolíky, které jej drží připojené k objímkám na rámu.

Přídavné pohony Klaxon se na vozíky Otto Bock montují velmi často.

Lze navíc vybírat mezi kotvením středovým nebo bočním.
V následujících videích si můžete prohlédnout, jak se dají pohony KLAXON jednoduše a s maximálním důrazem na bezpečnost kombinovat s vozíky Otto Bock.

Vozík Otto Bock v kombinaci s KLAXON Power

 


Vozík Otto Bock v kombinaci s KLAXON Race

 


Připojení a odpojení přídavného pohonu

 


Instalace na rám

 


Nastavení sklonu řídítek

 


Dodatečné doplnění integrovaného světla

 


Instalace prodloužení řídítek (představce)

 

 

Ano, Klick je certifikován pro překonání svahů do 6°/10%. Pro usnadnění trakce kol při stoupání je také možné zakoupit přídavná závaží pro instalaci na přední vidlici.

Ano, jediné hlášené omezení se týká přenosnosti baterie. Mezinárodní legislativa stanoví, že baterie uložená v batohu nebo podobně cestuje v kabině spolu s cestujícím. Vždy je nutno možnost přepravy konzultovat s leteckou společností.

Pro cestování letadlem se často vyžaduje, aby baterie nepřesáhla 300Wh. Pro cestování v letadle je tedy možno použít baterii Fly (140 Wh) a Lite (280 Wh) – certifikát ZDE. Baterie, které jsou esteticky identické, lze rozlišit podle jejich dojezdu/kapacity. 

DOSTUPNÉ VERZE:

Race: Lithiová 48V x 11,6 Ah, 528 Wh, hmotnost 3,0 Kg
Lite: Lithium 48V x 5,8 Ah, 280 Wh, hmotnost 2,0 Kg.
Fly: Lithium 48V x 2,9 Ah, 140 Wh, hmotnost 1,0 Kg

Ano, samozřejmě, náhradní díly je možné dodat, stačí popsat, co se poničilo (např. při transpotru apod.)

Ano, KLICK je možné používat i jednou rukou. Ovládací prvky však musí být z bezpečnostních důvodů kdykoli přístupné a použitelné. Pokud to není možné, dodáváme speciální sklopná řídítka. Jednoduchým pohybem “push and pull” řídítka tlačená směrem k vám zrychlí, vytlačená ven brzdí.

Ano, volitelně je možné mít na Klaxon Electric, Power a Race i offroad plášť. Oceníte jej třeba “na mokré trávě na chalupě”.

Model Monster má samozřejmě vždy široké offroad obutí typu Fatwheel.

Ano, Klaxon lze kombinovat i s novým typem rámu vozíku Küschall. 

  1. Pokud chcete použít centrální vzpěru Klaxon, nemusíte se na čtvercovou trubku vůbec ohlížet, protože ta se na rozhraní sedacího potahu mění na “kulatou”. A na tu je samozřejmě Klaxon připraven.
  2. V případě volby laterálního (bočního) uchycení má Klaxon připraven samostatný adaptér vhodného tvaru.

Volba je tedy jen na vás a přídavné pohony Klaxon jsou připraveny na obě varianty uchycení.

 

Máte další otázky?

Scroll to top